Inventronics презентує розширену лінійку LED-драйверів серії EUM

Каталог продукції '2022

В останні роки європейським, американським та японським виробникам високотехнологічної світлодіодної продукції серйозну конкуренцію складають виробники із Південно-Східної Азії (Китай, Тайвань, Гонконг). Дещо зневажливе ставлення до виробів китайських виробників як продукції сумнівної якості сьогодні — або сила звички, або данина кон'юнктурним міркуванням. Нині серйозні компанії приділяють якості продукції першорядне значення незалежно від місця розташування. 

Компанія Inventronics була створена наприкінці 90-х років і сфокусувала свої зусилля в галузі розробки джерел живлення: спочатку AC/DC-адаптерів загального призначення (потім — і для медичних додатків); потім - джерел живлення для світлодіодних драйверів. В даний час компанія пропонує досить широку номенклатуру моделей, а обсяг продукції, що випускається, становить 20 тисяч виробів на місяць. Висока якість продукції забезпечується застосуванням сучасного обладнання, налагодженим технологічним процесом та високою підготовкою персоналу.

Для сучасних джерел живлення обов'язковою є наявність захисту від перенапруги, короткого замикання, перевищення вхідної напруги та перегріву. У джерелах живлення компанії Inventronics захист від перенапруги реалізований наступним чином: при перевищенні максимально допустимої вихідної напруги більш ніж на 10% спрацьовує захист, і джерело живлення відключається від навантаження. Реальне виконання цього режиму в різних моделях реалізовано по-різному: відновлення робочого стану можливе лише при знятті та повторному включенні вхідного живлення (режим «Latch»), або через певний інтервал часу автоматично робиться спроба перезапустити джерело (режим «Hiccup») і повторно визначити факт наявності несправності. При перевищенні вхідної напруги та струму у навантаженні понад певні значення джерело живлення відключає навантаження. Знову ж таки, у різних моделях реалізований або режим Latch, або режим Hiccup.

Захист від перегріву передбачає відключення навантаження, якщо температура всередині корпусу перевищить певне задане значення. Відмінною особливістю джерел живлення компанії Inventronics є захист від попадання блискавки, реалізований відповідно до вимог стандарту IEC-61000-4-5, клас 4. Це дозволяє використовувати джерела живлення у світильниках вуличного освітлення.

Крім цього, багато моделей мають додаткові робочі функції, наприклад, димування навантаження - можливість плавної зміни середнього значення струму, що протікає через світлодіоди і, як наслідок, плавна зміна світлового потоку, що випромінюється ними. Зазвичай використовують або управління димуванням за допомогою спеціального інтерфейсу (DALI або DMX512, надлишкові в даних додатках), або безпосереднє управління (аналогове або ШІМ-сигналом). У драйверах компанії Inventronics використовується найбільш простий варіант - димування за допомогою аналогової напруги, що змінюється від 0 до 10 В. Для цього (у моделях, де ця функція реалізована) виведено три додаткові дроти 0 V, +10 V і безпосередньо сигнал DIM. Найбільш проста реалізація передбачає використання потенціометра, крайні точки якого підключені до ліній живлення, а середня до лінії DIM. Також можливе безпосереднє керування від малопотужного аналогового сигналу, що генерується, наприклад, мікроконтролером. Стосовно вуличних світлодіодних світильників димування дозволяє реалізувати ряд енергозберігаючих функцій, наприклад, регулювання рівня освітлення залежно від природного освітлення або часу доби. Відзначимо також, що ряд джерел живлення компанії Inventronics містять два, три або чотири вихідні канали, кожен з яких має свою межу вихідного струму.

Компанія Inventronics пропонує більше 40 типів джерел живлення для світлодіодів, кожен з яких містить близько п'яти моделей, тому навести таблиці з технічними параметрами в обмеженому обсязі статті є нереальним. Постараємося обмежитися найбільш типовими значеннями:


  • Активний коефіцієнт корекції потужності не менше 0,95 для потужних моделей та не менше 0,92 для джерел малої потужності;
  • Коефіцієнт корисної дії, відповідно, не менше 90% та 82%;
  • Нестабільність по напрузі (Line Regulation) 1...3%;
  • Нестабільність із навантаження (Load Regulation) 3…5%;
  • Термін служби не менше 65 000 годин.

Ще раз зазначимо, що параметри конкретних моделей необхідно уточнювати в технічній документації.
 

Гарний світлодіодний світильник – це, як мінімум, якісне джерело світла; якісне вирішення конструкторських проблем; якісний вибір драйвера, який повинен забезпечувати надійну роботу світильника протягом досить тривалого часу, відповідати вимогам існуючої нормативної документації, а також має бути економічним з точки зору ціни та ефективності.

Список можна продовжити. Питання світлодіодних драйверів у порівнянні з проблемами джерел світла та конструктивних рішень на перший погляд здаються найменш складними. Але неправильний вибір драйвера може перекреслити всю роботу над проектом. Тому продукція компанії Inventronics являє собою оптимальне поєднання , як з точки зору широкої лінійки пропонованих моделей та технічних характеристик і умов експлуатації, так і з точки зору ціни.

Серед інших лінійок виробника, компанія "Сімметрон-Україна" зокрема презентує LED-драйвери Inventronics серії EUM. Потужність 75-300 Вт, програмовані, стабілізація по струму і напрузі, DALI2, D4i, гарантія 5-7 років (в залежності від моделі).